Довідники
Регламент Європейського парламенту та Ради ЄС № 1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, авторизації і обмеження хімічних речовин (REACH)
Регламент Європейського парламенту та Ради ЄС № 1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, авторизації і обмеження хімічних речовин (REACH) визначає основні вимоги щодо безпечного виробництва, надання на ринку та використання хімічної продукції для усіх суб’єктів господарювання, а також щодо опублікування інформації про хімічні речовини, які надаються на ринку України у складі хімічної продукції.
«Немає реєстрації – немає ринку» – основне положення цього документу. Реєстрація передбачає, що виробники та імпортери повинні надати технічні досьє для хімічних речовин, вироблених або імпортованих в кількості 1 тонни або більше на рік, і Звіту про хімічну безпеку (CSR) для речовин, вироблених або імпортованих у кількості 10 тонн і більше. При цьому наступним споживачам хімічної продукції необхідно буде гарантувати, що їх специфічне використання даного продукту також є зареєстрованим та є визначеним. Правила REACH щодо доступу до інформації включають відкритий для громадськості доступ до інформації через Інтернет, поточну систему запитів інформації та специфічні правила щодо захисту конфіденційної бізнес інформації. Керівництво технічними, науковими та адміністративними аспектами REACH покладено на Європейське Хімічне Агентство (ЕСНА). Паспорт безпеки REACH - документ, що оформлюється при реєстрації і оцінки відповідності хімічних речовин для цілей їх вільного обігу на території ЄС.
ДСТУ ISO 14024
ДСТУ ISO 14024:2002 Екологічні марковання та декларації. Екологічне маркування типу І. Принципи та методи (ISO 14024:1999, IDT). Цей стандарт є тотожним перекладом міжнародного стандарту ISO 14024:1998 Environmental labels and declarations – Type I environmental labelling – Principles and procedures. Цей стандарт дозволяє провести комплексне оцінювання переваг продукції, товару, послуги щодо впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу. Цей тип маркування передбачає встановлення на кожну категорію продукції критеріїв для оцінювання життєвого циклу і є більш надійним, тому що право на його застосування надається третьою стороною (органом з оцінки відповідності) за результатами оцінювання (сертифікації).
Стандарт СОУ ОЕМ 08.002.012.065:2016 Засоби мийні та засоби для чищення. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу встановлює критерії визначення переваг засобів щодо їх потенційних впливів на стан довкілля та здоров’я людини протягом життєвого циклу.
Вимоги стандарту адаптовані до вимог актів права ЄС, зокрема:
- Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) № 1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин (REACH);
- Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1272/2008 від 16 грудня 2008 року про класифікацію, маркування та пакування речовин та сумішей (CLP).
Стандарт гармонізований з екологічними критеріями на лакофарбові матеріали програм екологічного маркування (І тип згідно ISO 14024) ЄС (Ecolabel.EU) та скандинавських країн (Nordic Swan).
Основним завданням при впровадженні та подальшому перегляді екологічних критеріїв є: - обмеження вмісту небезпечних для довкілля і здоров’я хімічних речовин;
- зменшення загальної токсичності засобу;
- поліпшення ефективності застосування;
- енергоефективність технологічного процесу виробництва;
- зменшення відходів виробництва та споживання;
- зниження негативного впливу на водні екосистеми.